بازی تاج و تخت و توصیه آن به کارآفرینان

بازی تاج و تخت و توصیه آن به کارآفرینان

بازی تاج و تخت و توصیه آن به کارآفرینان

آمار شبکه HBO نشان می دهد که سریال بازی تاج و تخت، Game Of Thrones، که طرفدارانش شیفته مبارزه برای تخت آهنین هستند، به طور متوسط در هر قسمت 14.2 میلیون بیننده زنده دارد. و باعث شده است که این سریال محبوب ترین سریال این شبکه باشد. با بیش از +250 شخصیت، بازی تاج و تخت، هزینه ای بالغ بر 50-60 میلیون دلار برای هر فصل دارد، و به طور زنده در 75 کشور پخش می شود. این سریال تنها یک گناه لذت بخش نیست، شخصیت های هفت اقلیم می توانند به خوبی به ما چیزهایی در مورد کسب و کار بیاموزند.

ما یک لیست از چهار درس در مورد کار تهیه کرده ایم که مستقیما از طرح پر پیچ و خم داستان این مجموعه بیرون آمده است.

  1. اعتراف کنید؛ زمانی که اشتباه کرده اید

“دانریز تارگارین”، که زمانی دختر جوان ترسویی بود که به ازدواج مجبور شد، تبدیل به یک رهبر شده است. به لطف مهارت هایش به عنوان یک رهبر و تعهدش به آزادی بردگان شهرهایی که فتح می کند، او دارای پیروان بی شماری است. همان طور که از شهری به شهر دیگر حرکت می کند، بردگان را آزاد کرده و “با عدالت با بی عدالتی می جنگد”. او متوجه می شود که بسیاری از شهر ها پس از آن که او آن جا را ترک می کند، به حالت قبل بر می گردد. او حاضر نمی شود اجازه دهد کسانی که آزاد کرده است بار دیگر به زنچیر کشیده شوند، بنابراین باز می گردد تا “به عنوان یک ملکه حکمرانی کند”.

“مادر اژدها” متوجه اشتباه خود شده است و آن را می پذیرد و به دنبال رفع آن است. این یک درس بزرگ در کسب و کار است. شرکت ها اغلب پشت اشتباهات خود پنهان می شوند و یا با علنی شدن آن مقابله می کنند. به جای نادیده گرفتن مشکلات، شما باید دقیقا کاری را که “کلیسی” می کند انجام دهید؛ اشتباه خود را بپذیرید و آن را اصلاح کنید. مشتریان شما و همین طور کارکنانتان آن را درک می کنند.

  1. شرکت شما می تواند افکار عمومی را حفظ و تحت تأثیر قرار دهد

به عنوان مالک یک کسب و کار، شما باید عاقلانه دوستان، همکاران و کارکنان خود را انتخاب کنید، چرا که زندگی شما در مقابل دیدگان عموم قرار گرفته است. البته شاید نه به عمومیت زندگی “سانسا استارک” جوان وقتی که با “شاه جفری” نامزد کرد. مشتریان شما، کارکنان و حتی همکارانتان رابطه یشان را با شما با توجه به کسب و کارتان ایجاد و حفظ می کنند. “سانسا” این مسئله را از سخت ترین راه یاد گرفت؛ زمانی که او دختر یک خائن محکوم شده است، مردم نیز او را به چشم یک خائن نگاه می کنند.

اقدامات کسانی که اطرافتان هستند نیز بر شما تأثیر می گذارد. اگر شما با یک شریک کار می کنید، مهم است که برای شهرت کسب و کار خود مطمئن شوید که او دارای اعتبار است. این امر در مورد کارکنانتان نیز صادق است، پس اگر شما کارمندی را استخدام می کنید، مطمئن شوید که او مشتریانتان را در درجه اول قرار می دهد. تحت تأثیر قرار دادن افکار عمومی همه جا مهم است، نه فقط در “سرزمین پادشاه”.

  1. برای ایجاد حسن شهرت قدم بردارید

می خواهید شرکتتان شهرت قابل اعتمادی داشته باشد، پس باید محصول با کیفیت ارائه کنید، نیاز مشتریان به درستی پاسخ دهید، کارکنان مناسب استخدام کنید و به جامعه خدمت نمایید. در نهایت و به تدریج یک نام تجاری خوب با وجه ی مثبت می سازید. اگر این تصویر را از خودتان ایجاد کنید، شرکت شما می تواند بحران ها را پشت سر گذاشته و همواره اعتبار خود را حفظ کند.

اگر “تیریون لنیستر” قبل از آن که به اتهام مسموم کردن “شاه جفری” دستگیر می شد، یک وجهه ی مثبت از خود ساخته بود، شاید افکار عمومی می توانست او را از مبارزه در دادگاه نجات دهد. با این حال، او هرگز اقدام به پرورش یک تصویر مثبت از خود نکرده بود و در نتیجه تعداد اندکی در سرزمین پادشاهی او را به حسن شهرت می شناختند. در نهایت، کوتوله ی عاشق شراب به عنوان مجازات جرمی که مرتکب نشده بود با مرگ مواجه شد.

  1. هنگام درخواست وام آماده باشید.

در برخی موارد، شما احتمالا نیاز به یک وام دارید، مانند “استانیس براتیون” هنگامی که او و مرد دست راستش، “سر داووس”، از “بانک آهنین” تقاضای وام کردند، با سؤالات سختی مواجه شدند. این بانکداران بدون احساس، ایمان زیادی به “براتیون” نداشتند تا زمانی که آن ها برنامه های خود را با جزییات توضیح دادند.

زندگی واقعی هیچ تفاوتی با این نمونه ندارد. قبول است که شما از بانک با مشتی طلا خارج نمی شوید اما زمانی که با یک بانکدار صحبت می کنید، او از شما می خواهد تا توضیح دهید چرا لیاقت دریافت کمک های مالی را دارید. شما نیاز دارید که با یک طرح کسب و کار خوب که توانایی پاسخ دادن به سوالات در مورد کسب و کار شما را دارا باشد به بانک بروید.

با آرزوی موفقیت برای ایران و ایرانی

نوشته شده توسط: Lisa Furgison

ترجمه: احسان چاوشی

چاپ شده در روزنامه اصفهان زیبا

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید: